AJAX

Es gab einen Skriptfehler auf dieser Seite. Während dieser von Website-Redakteuren bearbeitet wird, können Sie im Folgenden Teile des Inhalts ansehen.

Giriş
AJAX ile Başlarken.

AJAX (Asynchronous JavaScript ve XML) kendiniz için özel bir teknoloji değildir, ancak bir gibi çeşitli varolan teknolojileri kullanmak için "yeni" bir yaklaşım anlatılmaktadır HTML veya XHTML , Basamaklı Stil Sayfalarını , JavaScript , Belge Nesne Modeli , XML , XSLT , ve XMLHttpRequest nesnesi .
AJAX modeli bu teknolojileri birleştirerek, web uygulamaları tüm sayfayı yüklemek için herhangi bir zaman olmadan web sitesine hızlı, artan güncellemeleri yapabilirsiniz. Bu web uygulamaları kullanıcı girişi daha hızlı cevap verir.

Dokumentaion

Giriş
Bu makalede, AJAX temellerini göstermektedir ve basit iki örnek ev sahipliği yapmaktadır.
Alternatif teknikler AJAX (ler)
Birçok XMLHttp kullanımı Ajax odaklaşma, yazılar, ancak Ajax teknikleri XMLHttp bunlarla sınırlı değildir. Diğer, farklı yöntemler vardır.
AJAX: Web Uygulamaları Yeni Bir ​​Yaklaşım (ler)
Jesse James Garrett, bir adaptif yolu , Şubat 2005 yılında bu makale yazdı ve AJAX ve temel kavramları bir giriş sağlar.
Daha kolay bir yolu AJAX (ler)
"O bir masaüstü uygulaması olarak yanıt vermek için bir web uygulaması yapmak için XMLHttpRequest nesnesi yararlanmak ve hala bu tür kullanıcı girişi için formlar gibi geleneksel araçları kullanmak çok kolay olduğu tespit edilmiştir. Ben iyi yolu da var kolay hata ayıklama yapmak için sunucu tarafı hataları işlemek için bulundu. "
AJAX uygulamaları için geri düğmesine ve yer imleri Restore izin (ler)
Bu, Mike Stenhouse ürünleri tarafından yazılmış, yöntemler geri düğmesinin işlevi geri nasıl gösterir ve AJAX uygulamalarında imleri sorunları çözer.
AJAX hata (lar)
Alex Bosworth AJAX programlama ile bazı hatalar gösteren bir makale yazmıştır. "Elbette, AJAX serin ve geliştiriciler oynamak için serin teknolojilerle seviyorum. Ancak, AJAX bir araç değil, bir oyuncak. AJAX yüzden olası bir listesi var. Ayrıca kendi kalınlığı UI sorunları ve sunucu tarafı ile sorunlara neden tehlikeli bir teknolojidir AJAX Prorammieren sık sık toplanan hatalar. "
XMLHttpRequest spesifikasyonu (ler)
W3C Çalışma taslak

Tümünü göster ...

Topluluk

  • Mozilla AJAX forumları:

Araçlar

Örnekler

İlgili Konular

HTML , XHTML , CSS , DOM , JavaScript , XML , XMLHttpRequest , XSLT , DHTML , Tuval

{{ Diller }}

Schlagwörter des Dokuments und Mitwirkende

Mitwirkende an dieser Seite: hrctelekom, DavidWalsh, fscholz, Locke, M@d Man
Zuletzt aktualisiert von: hrctelekom,